Anasayfa / Kalp Damar Cerrahi / Kalp ve Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Kalp ve Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?


Kalp ve Göğüs Ağrısına Hangi Doktor / Bölüm Bakar?
Kalp ve göğüs ağrısı sorunları için kalp damar cerrahisi uzmanına başvurulmalıdır.

Kalp ve göğüs bölgesinde ki ortaya çıkan ağrılar, ilk başta akıllara kalp krizi riskini getirmektedir. Meydana gelen bu ağrılar farklı sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Amerika’da yapılan bir araştırmada göğüs ağrısı bulunan kişilerin %25’in de görülen ağrıların kalple ilgili olmadığı saptanmıştır.

Kaburgada meydana gelen incinmeler, göğüste oluşan sinir sıkılmaları, akciğer hastalıkları, yemek borusunda oluşan sorunlar veya kas problemleri kalp ile ilişkili olmayan ağrılar arasındadır. Fakat, bu sorunlardan bazıları hayati önem arz edebildiği gibi bazıları ise oldukça kolay tedavi teknikleriyle düzelebilmektedir. Sürekli tekrarlayan göğüs ya da kalp ağrıları için uzman bir hekime başvurulmalıdır.

Kalp Ağrısı Nedenleri
Kalp ağrısı için sebep olan hastalıkları aşağıda sıralayacağız. Bu bölgelerde meydana gelen ağrılar sık bir şekilde ortaya çıkıyorsa az önce de belirtildiği üzere uzman bir hekime başvurulmalıdır. Ağrıların ortaya çıkış zamanı, sıklığı ve ağrının şiddeti hekime belirtilmesi gereken faktörler arasındadır.

Kalp Hastalıkları
– Kalp Krizi
– Kalp Kası İltihabı
– Hipertrofik Kardiyomiyopati
– Mitral Kapak Prolapsusu

Akciğer Hastalıkları
– Göğüs Zarı İltihabı
– Zatürre
– Diğer Akciğer Hastalıkları

Öneri

Ayak Üşümesine Hangi Doktor Bakar?

Soğuk mevsim aylarında burun, el ve ayakların üşümesi gayet doğal karşılanmaktadır. Çünkü soğuk havalarda insan vücudunda ki kan dolaşımı bu bölgelere geç ulaşmaktadır. Hava ısısı düştüğünde insan vücudu hayati önem taşıyan organların sıcaklığına öncelik verir, ve kan bu bölgelerde toplanır...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir